Facebook YouTube

Spacerówka na zimę

13 maja 2019

Spacerówka na zimę

Jeśli szukasz wózka spacerowego na zimę, to koniecznie weź pod uwagę następujące cechy wózka:

Koła pompowane – O ile w chłodne ale bezśnieżne dni spokojnie możesz używać spacerówki z kołami z tworzyw EVA lub kołami PU (patrz artykuł: Rodzaje kół w wózkach dziecięcych), o tyle na zaśnieżonych chodnikach wózkiem z innymi kołami niż pompowane niestety nie pojeździsz komfortowo. Tylko wózki spacerowe z pompowanymi kołami nie będą się ślizgały. Dodatkowymi czynnikami zwiększającymi komfort jazdy są rozmiar kół i wysokość opony. Jeśli więc wybierasz wózek spacerowy na zimę kup model z pompowanymi kołami (najlepiej dużymi 20-30 cm) na przykład OPTIMO AIR lub QUANTUM AIR lub nieco droższe rozwiązanie w postaci spacerówki z dodatkowym kompletem kół zimowych. Takie rozwiązanie oferujemy w modelach wózków spacerowych OPTIMO i QUANTUM ALU.

Quantum

Szerokość siedziska – Większość spacerówek na rynku posiada siedziska o szerokości 32-35 cm. Niestety zimą takie siedzisko może okazać się ciasne dla Twojego dziecka, które zazwyczaj ubrane jest w gruby pikowany kombinezon. Najlepszym wyborem będzie siedzisko montowane na stałe o szerokości do 40 cm (patrz artykuł: Rodzaje siedzisk w wózkach dziecięcych). Oczywiście nie oznacza to, że węższe siedziska nie nadają się na zimę. Po prostu szersze siedzisko będzie wygodniejsze więc stanowi dodatkowy atutu o tej prze roku. W naszej ofercie znajdziesz aż 4 modele wózków spacerowych z siedziskami o szerokości 40 cm: QUANTUM AIR, QUANTUM ALU, VIRAGE i VIRAGE ECCO.

Wózek Virage Ecco

Pokrowiec na nóżki – Szukaj wózków spacerowych wyposażonych w pokrowiec na nóżki (często zwany „przykryciem”). Większość producentów oferuje pokrowce w zestawie z wózkiem. Będą one dopasowane rozmiarem i kolorem do tego konkretnego modelu. Wszystkie wózki spacerowe marki EASYGO posiadają w zestawie zimowy pokrowiec na nóżki.

Możliwość dokupienia ocieplanego śpiworka do wózka – Część producentów oferuje również zimowe śpiworki przeznaczone do ich wózków spacerowych. Zakup oryginalnego śpiworka tej samej marki co Twój wózek gwarantuje, że będzie on prawidłowo dopasowany do siedziska oraz, że otwory na 5-punktowe pasy bezpieczeństwa będą znajdowały się we właściwych miejscach. W naszej ofercie znajdą Państwo ocieplane polarem śpiworki do wózków dziecięcych zaprojektowane w taki sposób, żeby pasowały do wszystkich modeli wózków spacerowych marki EASYGO. Różnią od śpiworków uniwersalnych dostępnych na rynku tym, że posiadają szeroki wybór otworów na pasy zarówno do siedzisk 0+ jak i 6+ oraz podwójnym systemem mocowania do wózka (dodatkowe karabińczyki przypinane do pasów bezpieczeństwa).

Podsumowując, zimą najlepiej sprawdzą się większe wózki spacerowe z dużymi pompowanymi kołami (lub ewentualnie z kołami PU z poliuretanu, ale pod warunkiem, że posiadają widoczny bieżnik jak np. wózek VIRAGE ECCO lub DOMINO) i jak najszerszym siedziskiem. Powinny mieć w zestawie pokrowiec na nóżki, a ich producent powinie oferować również dodatkowe akcesoria na zimę takie jak śpiworki i mufki.

Tagi: wózek dziecięcy, wózek wielofunkcyjny, wózek spacerowy, wózek na zimę, wózek dziecięcy na mróz